O MNĚ

Adam Pavlíček (nar. 1985) je kytarista, skladatel, interpret různých žánrů a hudební pedagog. Studoval klasickou kytaru na Akademii múzických umění v Praze (titul BcA.) a Zürcher Hochschule der Künste v Zürichu. Získal několik ocenění na interpretačních mezinárodních soutěžích. Věnuje se klasické kytarové technice i modernímu stylu fingerstyle. V roce 2013 získal ocenění Harvest Price na Tais Awards. Se svoji tvorbou vyhrál v roce 2016 první cenu na Kytarové soutěži SAI a vystoupil na zahajujícím koncertě festivalu Kytara napříč žánry 2017. Na koncertech uvádí zejména vlastní tvorbu či instrumentální aranže populárních písní. Příležitostně spolupracuje s různými hudebníky. 

(podrobný životopis najdete níže

MÉDIA

Adam Pavlíček v reportáži ČT24 z festivalu Kytara napříč žánry 2017:


Rozhovor v časopise Rock&Pop (vydání červen 2016) aneb 5 otázek Bene Taise Amundssena. Mé jméno najdete i na titulní straně. 


Adam Pavlíček na BalconyTV (2013)

DIPLOMY ZE SOUTĚŽÍ

ŽIVOTOPIS

Adam Pavlíček se narodil 27.1. 1985 v Praze. Hudba mu byla blízká od raného dětství a postupně ho stále více přitahovalo hrát na nějaký hudební nástroj. Ačkoli s oblibou zprvu improvizoval vlastní melodie u klavíru, zvolil si nakonec kytaru. Na kytaru začal hrát, když mu bylo 10 let. Od prvního dne byl hrou na tento nástroj okouzlen a cvičení, hraní, improvizování a skládání se stalo přirozenou součástí jeho života.

Základy techniky hry na kytaru získával zejména studiem klasických kytarových autorů 18. a 19. století. Navštěvoval hodiny u všestranného kytaristy Tomáše Berky, který ho inspiroval také k improvizaci. Záhy se rozhodl ke studiu na konzervatoři. Ke zkouškám ho připravoval tehdejší profesor Pražské konzervatoře Zdeněk Baštinec. V roce 2001 úspěšně složil přijímácí talentové zkoušky na Pražskou konzervatoř a Konzervartoř Jaroslava Ježka a rozhodl se pro studium klasické kytary na Pražské konzervatoři. V hlavním oboru ho vedl Zdeněk Baštinec a od třetího ročníku prof. Milan Zelenka.

Během studia na Pražské konzervatoři (2001 - 2007) zaznamenal úspěchy na několika interpretačních soutěžích (I. kytarové mistrovské kurzy Nové Strašecí 2004, II. interpretační soutěž konzervatoří České Republiky 2004, XI. dny klasické kytary Štramberk 2006 - kopie diplomů níže) a účastnil se řady kytarových kurzů v čechách i zahraničí (Summer Guitar Workshop Krzyżowa 2004 v Polsku, Mezinárodní kytarové kurzy Nové Strašecí 2004 - 2008, Viersener Musiksommer 2008 v Německu a 31th International Musical Summer Academy Lenk ve Švýcarsku). Kromě četných školních koncertů vystupoval na řadě kulturních akcích v čechách i v zahraničí (Německo, Polsko, Slovensko a Maďarsko). Věnoval se sólové hře a intenzivně i hře v komorních souborech. Kromě interpretace všech slohových období se stále zabýval i kompozicí vlastních skladeb a přiležitostně navštěvoval hodiny jazzové kytary u Davida Dorůžky a Libora Šmoldase.

Po studiu na konzervatoři pokračoval v letech 2007 - 2010 ve studiu kytary na Akademii múzických umění v Praze u prof. Milana Zelenky. Závěrečný rok bakalářského studia strávil na zahraniční stáži na Zürcher Hochschule der Künste v Zürichu, kde studoval pod vedením pozoruhodného pedagoga a kytaristy Anderse Miolina. Po úspěšném složení bakalářské zkoušky se rozhodl nepokračovat dále ve studiu a zaměřit se na vlastní tvorbu a současné populární žánry.

Od roku 2010 vystupuje sólově, s duem Nuages, byl členem několika hudebních těles (Millitrio, Naboso, Corpus Delicti) a spolupracuje příležitostně s různými hudebníky. Hudebně doprovází také soukromé a firemní akce.

V letech 2017-2018 byl profesorem klasické kytary na Mezinárodní Konzervatoři Praha. Tuto soukromou konzervatoř se rozhodl sám opustit kvůli nevyhovujícím podmínkám. Hru na kytaru dále vyučuje na zuš J. Suka Benešov či soukromě. Dříve vyučoval na soukromé základní umělecké škole Orphenica a byl lektorem International School of Music and Fine Arts Prague.

Mezi úspěchy z poslední doby patří uvedení jeho recitálu Českým rozhlasem v pořadu Ranní koncert. Ocenění Tais Awards za písničkářskou tvorbu Benem Taisem Ammudssenem (2013), III. místo v Kytarové soutěži SAI 2015 a I. místo v Kytarové soutěži SAI 2016 (diplomy viz níže). Vystoupil na zahajujícím koncertě festivalu Kytara napříč žánry 2017 (zde reportáž televize ČT Art: www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097206490-udalosti-v-kulture/217411000121015/obsah/575009-uvodni-koncert-festivalu-kytara-napric-zanry) Má zkušenost s nahráváním filmové hudby skladatele Jiřího Hájka (kytarový part ve filmu "Dvě nevěsty a jedna svatba", rok 2018).